product list image bardzo wczesne

Drogi Kliencie,
aktualnych informacji o produktach ich dostepności i cenie, udzielamy w siedzibie naszej firmy.

ziemniak ballerosa

Ballerosa

Charakterystyka

Bellarosa osiąga stabilne i wysokie plony dobrej jakości, które ze względu na długi okres spoczynku dobrze przechowuje się do późnej wiosny. Plon handlowy pow. 95%. Wcześnie osiąga przydatność handlową i już na początku lipca może trafić na rynek.

Wymagania glebowe

Bellarosa stawia niskie do średnich wymagania glebowe i wodne. Odporna jest na stres związany z suszą. Daje wysoki plon dobrej jakości.

Cechy kulinarne

typ kulinarny B - ogólnoużytkowy, barwa miąższu jasnożółta do żółtej, regularny kształt bulw, wyjątkowo smaczna, doskonała jakość kulinarna

augusta

Augusta

Charakterystyka

Augusta daje wysoki plon – powyżej 400q. Ze względu na wysokie plony, duży udział bulw o regularnym kształcie i wyrównanej wielkości oraz znakomite walory smakowe, bardzo często gości na naszych stołach.

Wymagania glebowe

Augusta stawia średnie do wysokich wymagania glebowe. Wymaga również średniego zapotrzebowania na wodę oraz dobrej kultury gleby.

Cechy kulinarne

typ kulinarny BC - od ogólnoużytkowy do mączysty, bardzo dobra jakość kulinarna, żółty miąższ, mała skłonność do ciemnienia miąższu po ugotowaniu, przydatna na chipsy

ziemniak denar

Denar

Charakterystyka

Denar jest odmiana uniwersalną nadającą do uprawy pod przykryciami na bardzo wczesny zbiór, jak i plon główny po uzyskaniu pełnej dojrzałości fizjologicznej. Uhonorowany złotym medalem na wystawie Polagra 2003. Bardzo dobra trwałość przechowywania.

Wymagania glebowe

Denar ma niskie wymagania glebowe i wodne. Jest odmianą gleb lekkich i bardzo lekkich. Odporny na stres związany z ekstremalnymi warunkami klimatycznymi. Wymagania nawozowe – niskie.

Cechy kulinarne

typ kulinarnyAB - sałatkowy, smak 7,3 (11,7% skrobi) nadaje się na sałatki, do gotowania na parze i wodzie.

lord

Lord

Charakterystyka

Lord jest odmianą uniwersalną nadającą się do uprawy pod przykryciami na bardzo wczesny zbiór jak i plon główny po uzyskaniu pełnej dojrzałości fizjologicznej. Zachowuje walory smakowe do późnej wiosny. Bardzo dobra trwałość przechowywania. Nagrody: Złoty Medal Polagra 2005 i Złoty Medal Krajowych Dni Ziemniaka Sielinko 2009

Wymagania glebowe

Lord ma małe wymagania glebowe i wodne. Odporny na stres związany z ekstremalnymi warunkami klimatycznymi. Wymagania nawozowe – niskie

Cechy kulinarne

Typ kulinarny BC - od ogólnoużytkowy do mączysty, bardzo dobra jakość kulinarna, żółty miąższ, mała skłonność do ciemnienia miąższu po ugotowaniu, przydatna na chipsy

ziemniak justa

Justa

Charakterystyka

Justa zaliczana jest do odmian wczesnych o średniej wielkości plonie ogólnym, ale za to niezwykle wyrównanym i dzięki płytkim oczkom i gładkiej skórce, niezwykle atrakcyjnie prezentujący się. Bulwy nie mają tendencji do krzywienia i deformacji na glebie zwiezłej. Zalecana jest szczególnie do bezpośredniej konsumpcji. Nadaje się do mycia i szczotkowania.

Wymagania glebowe

Justa ma średnie wymagania glebowe i nawozowe (ok 120 - 150 kg N/ha). Uprawiana na glebie lekkiej, o odpowiedniej wilgotności wytworzy plon, praktycznie w 100% handlowy o pieknym wyglądzie, dzięki gładkiej skórce i płytkim oczkom.

Cechy kulinarne

typ BC - lekko mączysty, ocena smaku 6,6, zawartość skrobi ok. 12,4%, przydatna szczególnie do bezpośredniego spożycia

miłek

Miłek

Charakterystyka

Miłek ze względu na bardzo intensywne wschody zalecany jest do uprawy na bardzo wczesny zbiór po podkiełkowaniu. Szczególnie dobre wyniki uzyskuje po przykryciu agrowłókniną. Uzyskuje bardzo wysoki plon handlowy po 40 dniach od wschodów. Bardzo dobra trwałość przechowywania.

Wymagania glebowe

Miłek wymaga gleb średnich do dobrych. Ma przeciętne zapotrzebowanie na wodę. Wymaga gleb zasobnych o dobrej kulturze, nie nadaje się na gleby zwięzłe. Wymagania nawozowe – średnie

Cechy kulinarne

typ kulinarny BC smak 6,6(12,4% skrobi), nadaje się do pieczenia, zapiekania w foli, puree oraz do pakowania obranych bulw surowych.

ziemniak Irys

Irys

Charakterystyka

Irys charakteryzuje się białym miąższem i wysokimi walorami smakowymi.

Wymagania glebowe

średnie wymagania wodne i glebowe

Cechy kulinarne

typ kulinarny B – ogólnoużytkowy

product list image wczesne
ziemniak belana

Belana

Charakterystyka

Belana jest jakościową odmianą sałatkową, typ A w segmencie Premium. Posiada czysty, żółty kolor miąższu i wysoką jakość kulinarna po ugotowaniu. Zapewnia wysoki plon towarowy. Jest najpopularniejszą i najbardziej ulubioną odmianą sałatkową w Niemczech. Ma długi spoczynek kiełków, co umożliwia spożycie do nowych zbiorów.

Wymagania glebowe

Belana preferuje średnie do lepszych stanowisk, z dobrym i równomiernym zaopatrzeniem w składniki pokarmowe i wodę

Cechy kulinarne

typ kulinarny A - sałatkowy, bardzo smaczne, stabilna jakość, żółty, czysty kolor miąższu, brak ciemnienia po ugotowaniu

owacja

Owacja

Charakterystyka

Owacja charakteryzuje się jasnożółtym miąższem i dobrym smakiem. Zapewnia wysoki i wyrównany plon handlowy. Przydatna do uprawy ekologicznej.

Wymagania glebowe

Średnie wymagania glebowe. Niskie wymagania wodne

Cechy kulinarne

typ kulinarny BC – lekko mączysty

ziemniak vineta

Vineta

Charakterystyka

Vineta jest bardzo spokojna pod względem kiełkowania, dlatego zachowuje bardzo dobrą jakość konsumpcyjną do późnej wiosny. Wyrównane plony powyżej 400 q/ha. Wysoki udział frakcji handlowej 95%.

Wymagania glebowe

Vineta wymaga gleb średnich jak i średniego zapotrzebowania na wodę. Nadaje się również do uprawy na gleby lekkie, ale utrzymane w dobrej kulturze rolnej. Odporna jest na stres związany z suszą.

Cechy kulinarne

typ kulinarny BC - od ogólnoużytkowy do mączysty, wyjątkowo smaczna, zawartość skrobi 12,7%, miąższ lekko rozsypuje się po ugotowaniu .

product list image średnio wczesne
ziemniak redfantasy

Red fantasy

Charakterystyka

Red Fantasy - „dajmy się ponieść fantazji“ - odmianie o doskonałej jakości kulinarnej z piękną czerwoną skórką i żółtym miąższem. Daje wysoki plon i zalecana jest do pakowania.

Wymagania glebowe

Red Fantasy wymaga gleb średnich, ma również średnie zapotrzebowanie na wodę. Nadaje się na gleby w dobrej kulturze rolnej.

Cechy kulinarne

typ kulinarny B - ogólnoużytkowy ciemno żółty odcień miąższu, doskonały smak, charakterystyczna czerwona barwa skórki

Oberon

Oberon

Charakterystyka

Oberon należy do odmian grubo kłębowych. Bulwy o regularnym kształcie i bardzo płytkich oczkach, czerwonej skórce, a miąższ jasno żółty. Odmiana przydatna do mycia oraz pakowania. Bardzo dobra trwałość przechowywania.

Wymagania glebowe

Oberon posiada średnie wymagania glebowe. Reaguje pozytywnie na gleby w dobrej kulturze rolnej. Wymagania wodne – średnie do dużych. Wymagania nawozowe – średnie.

Cechy kulinarne

typ AB - sałatkowy, smak 7,5 (11,7% skrobi), nadaje się na sałatki, do gotowania na parze i w wodzie, do pakowania po obraniu.

ziemniak Irga

Irga

Charakterystyka

Irga charakteryzuje się kremowym miąższem i posiada wysoki walory smakowe. Zapewnia wyrównany plon handlowy. Posiada różową skórkę i płytkie oczka.

Wymagania glebowe

Średnie wymagania glebowe i wodne

Cechy kulinarne

typ kulinarny B – ogólnoużytkowy

Sante

Sante

Charakterystyka

Santeto odmiana jadalna z żółtą skórką i jasnożółtym miąższem. Bulwy są owalne i mają płytkie oczka. Liczba bulw jest dość wysoka i zawartość suchej masy takze. Typ konsumpcyjny B, bulwy dość mączyste po ugotowaniu, jakość konsumpcyjna dobra. Sante jest także odpowiednia do produkcji organicznych ziemniaków jadalnych. Zalety: Bardzo odporna odmiana na choroby, atrakcyjna w wielu krajach, również do uprawy ekologicznej. Dobre właściwości jadalne, nadaje się na frytki i długie przechowywanie.

Wymagania glebowe

Santé może być uprawiana na większości typach gleby..

Cechy kulinarne

typ kulinarny B – ogólnoużytkowy

ziemniak tajfun

Tajfun

Charakterystyka

Tajfun charakteryzuje się żółtym miąższem i posiada wysoki walory smakowe. Zapewnia bardzo wysoki plon handlowy. Odmiana tolerancyjna na suszę. Przydatna do przetwórstwa i konfekcji.

Wymagania glebowe

Niskie wymagania glebowe i wodne

Cechy kulinarne

typ kulinarny B-BC - ogólnoużytkowy do lekko mączystego

product list image średnio późne
ziemniak Jelly

Jelly

Charakterystyka

Jelly łączy w sobie wysokie plony (powyżej 50t/ha) ze znakomitą jakością kulinarną i ładnym wyglądem. Zalecana jest do paczkowania z powodu wyrównanych i kształtnych bulw. Znajduje zastosowanie w produkcji frytek ze względu na doskonały smak i dobre parametry gotowego produktu.

Wymagania glebowe

Jelly ma średnie wymagania glebowe, jak i średnie zapotrzebowanie na wodę. Jednak ze względu na duże bulwy, wymaga gleb odkamienionych i w dobrej kulturze.

Cechy kulinarne

typ kulinarny B - ogólnoużytkowy, bardzo smaczna, brak ciemnienia miąższu surowego przed oraz po ugotowaniu, nadaje się na frytki

AgroFood